Wycieczka do Włoch 24.08 do 03.09.2017

 

Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię.
Dzień 2
Przyjazd do Punta Sabbioni w godzinach przedpołudniowych, następnie rejs statkiem do Wenecji. Jest to niezwykłe miasto znajdujące się na liście UNESCO, położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów, którego ulice są pełne wody o kolorach lazuru i zieleni. Zwiedzanie Placu św. Marka – zwanego najpiękniejszym salonem Europy. Brzegi kanałów łączy ok. 400 mostów. Podczas wycieczki odwiedzimy najwspanialsze z nich – Most Westchnień i Most Rialto. Przejazd na nocleg w okolicy Bolonii. Obiadokolacja.
Dzień 3
Śniadanie. Przyjazd do Florencji – perły Toskanii. Florencja to muzeum pod gołym niebem. Tu oddycha się sztuką. W mieście, gdzie znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków zwiedzimy m.in.- Katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego, Most Złotników. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Sieny. Atrakcją okolonego średniowiecznymi murami miasta jest jego architektoniczne piękno – majestatyczny gotycki zespół, którym można się zachwycać, nie wchodząc do żadnego muzeum. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego serca – Piazza del Campo. Plac o kształcie wielkiej muszli uważany jest za jeden z najpiękniejszych placów świata. To tutaj dwa razy do roku odbywają się słynne gonitwy Palio. Podczas spaceru zobaczymy ponadto Katedrę, dom narodzin św. Katarzyny, by skończyć na pięknej Via di Citta z wspaniałymi pałacami. Po południu przejazd do Asyżu. Zwiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, Ogród różany, Bazylikę Św. Franciszka i Św. Klary, Plac Komunalny, Oratorium Małego Franciszka. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Historyczne centrum miasta jest niewielkie, a większość najwspanialszych zabytków znajduje się w bliskiej odległości od siebie. Zwiedzanie zaczniemy od Watykanu. Zobaczymy tu- Bazylikę Św. Piotra, Grób Jana Pawła II. Zwieńczeniem pobytu w najmniejszym Państwie świata będzie wejście na kopułę Michała Anioła, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Wieczne Miasto. Przejazd metrem do centrum miasta. Dalszy ciąg zwiedzania – Panteon, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki. Powrót do hotelu na nocleg (na obrzeżach miasta). Obiadokolacja.
Dzień 6
Śniadanie. Przejazd kolejką do Rzymu. Według legendy Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa. Do VI w. p.n.e. na terenie Rzymu istniało kilka odrębnych osad plemiennych. Najstarsze części miasta powstały na wzgórzach Palatyńskim i Kapitolińskim. Pomiędzy tymi dwoma wzgórzami wzniesiono Forum. Pięć wzgórz- Awentyn, Celio, Eskwilin, Kwirynał i Wiminal broniło miasta przed najazdami. Zwiedzanie historycznego centrum z przewodnikiem- Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Palatyn. Przejazd na nocleg. Obiadokolacja.
Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do Pizy, która słynie z jednej budowli – Krzywej Wieży i na całym świecie jest znakiem rozpoznawczym Włoch. Jednak stanowi ona jedynie element zapierającego dech w piersiach Campo dei Miracoli (Pole Cudów), gdzie katedra, baptysterium i Camposanto (cmentarz) tworzą fantastyczny zespół architektoniczny. Wraz z tuzinem kościołów i pałaców rozsianych po historycznym centrum, zostały one zbudowane w złotym wieku Pizy, jak nazywa się okres trwający od XI do XIII w., kiedy miasto należało do największych potęg morskich na Morzu Śródziemnym. Przejazd do hotelu w okolicach Rimini. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 8-9
Śniadania. Czas wolny na odpoczynek oraz kąpiele morskie i słoneczne. Obiadokolacje. Noclegi.
Dzień 10
Przejazd do Werony. Miasto Romea i Julii ma do zaoferowania wiele zabytków. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: Arenę, dom Julii, Piazza dei Signorii. Nocny przejazd do kraju.
Dzień 11
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

 

ZAKWTEROWANIE
Hotele o standardzie 3 gwiazdkowym – pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami.
CENA 2049,00 zł

CENA OBEJMUJE (pakiet standard):

transport autokarem klasy Premium (klimatyzacja, DVD, barek, toaleta, indywidualnym systemem multimedialnym ekrany w zagłówkach)
zakwaterowanie: 8 noclegów na terenie Włoch
wyżywienie HB: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
ubezpieczenie KL 10000€ i NNW 10000 zł, bagaż 500 zł
opiekę pilota i zwiedzanie miast z lokalnymi przewodnikami
podatek VAT
CENA NIE OBEJMUJE:
–  kosztów programowych: ok. 120 euro/os (cena zawiera opłaty za wjazdy do miast, opłaty za lokalnych przewodników, taksę klimatyczną oraz bilety wstępu – Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kopuła w Watykanie)
TERMIN: 24.08 do 03.09.2017 roku
ZAPISY E-MAIL: PZG.KOLO@GMAIL.COM
LUB FB – WIADOMOŚĆ: PZG Oddział Wielkopolski LUB OSOBISCIE W PZG POZNAŃ UL. PRZEMYSŁOWA 45/49.
ZAPISY DO 15 LUTY 2017.
WPŁATA ZALICZKI DO 27 LUTEGO 2017 ROKU kwota 300 zł, II rata 500 zł do 31.05.2017r, III rata – RESZTA PŁATNA DO 23.07.2017 ROK.
Na trasie możemy zatrzymać się w Leszno, Wrocław, Katowice.